Індивідуальний тепловий пункт
Індивідуальний тепловий пункт що це таке. Принцип індивідуального теплового пункту для будинку — поради експерта по монтажу і установці ІТП.
Досвід експлуатації індивідуальних теплових пунктів (ІТП) доводить, що у багатоповерхових будинках, де регулювання було відсутнє, після встановлення ІТП загальне зниження споживання тепла становить від 15% до 73%.
Як максимально знизити споживання тепла?
Чим більшими є тепловтрати будівлі, тим більше тепла вимагає її обігрів. Щоб зменшити тепловтрати, необхідно виконати комплексну термомодернізацію, яка включає утеплення будинку, заміну вікон та дверей на сучасні енергоефективні, а також модернізацію системи теплопостачання, в якій одним з кроків є встановлення ІТП. Тільки при впровадженні всіх цих заходів можливо отримати максимальний ефект економії тепла.
Як максимально знизити споживання тепла?
Існує помилкова думка, що утеплення стін, даху, підвалу, заміни вікон та дверей вже достатньо для того, щоб знизити витрати тепла на обігрів будинку. Однак для істотної економії потрібна можливість регулювати постачання та розподіл тепла всередині самої будівлі. Таку можливість надає встановлення індивідуального теплового пункту. Адже у більшості будівель встановлена застаріла система теплопостачання, котра не дозволяє регулювати кількість теплової енергії.
Індивідуальний тепловий пункт. Комплектація. Вартість
ІТП — це комплекс пристроїв, призначений для приєднання будинкових систем опалення, гарячого водопостачання (ГВП) та вентиляції до тепломережі. Основною складовою цього комплексу є регулятор теплової потужності системи опалення за погодними умовами, який ще називають «погодним регулятором». Сам регулятор теплопотужності також є комплексом автоматичних пристроїв, «мозок» якого — електронний регулятор температури, до якого під’єднані мінімум два датчики температури: датчик температури зовнішнього повітря, який розміщують на зовнішній стіні будівлі (зазвичай, північній) та датчик температури теплоносія, що поступає до системи опалення.
Електронний регулятор температури, аналізуючи інформацію від цих двох датчиків за допомогою регулювального клапану з електроприводом, коригує кількість теплоносія, який надходить з тепломережі у будівлю, зменшуючи його до необхідного рівня. Це дозволяє споживати тільки необхідну у конкретний момент часу кількість теплоносія і тим самим суттєво економити теплоенергію.
Також індивідуальний тепловий пункт містить контрольно-вимірювальні прилади, насоси, вузол обліку тощо. Комплектація кожного ІТП залежить від задач, які він буде виконувати.